سه شنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۷


 ابزار 
نسخه چاپی
نقشه سایت نقشه سایت
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
» اخبار » اخبار زیستاب

 

English
 استفاده از سد وادان برای مقاصد گردشگری 

مجری سد وادان از ایجاد منطقه گردشگری در محل ساخت این سد خبر داد.

  وادان

  به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران:

کمال الدین کاظمی مجری طرح سد وادان در حاشیه بازدید وزیر نیرو از پروژه های شرکت آب منطقه ای تهران بیان نمود: مطالعات اجرای این سد در دهه 70 توسط یک شرکت مهندسی مشاور انجام شد که در آن زمان پتانسیل آبی منطقه 11 میلیون متر مکعب در نظر گرفته شده بود و برای این منظور سدی به ظرفیت مخزن 2.6 میلیون متر مکعب طراحی گردید.
    وی افزود: در سال 1384 که عملیات اجرایی طرح شروع شد، شرکت آب منطقه ای تهران به عنوان مجری در منابع آبی منطقه تشکیک کرد و نتوانست پاسخ سوالات خود را از مشاور بگیرد لذا بازنگری مطالعات سد را به مشاور دیگری واگذار کرد.

    مجری سد وادان با اشاره به اینکه پس از مطالعات مجدد مشخص شد که پتانسیل آبی منطقه به دلیل حفر 1200 حلقه چاه غیرمجاز در منطقه به حدود 200 هزار متر مکعب کاهش یافته است، بیان نمود : با  مشخص شدن این موضوع عملا اجرای این سد با اهداف گذشته دیگر توجیه اقتصادی نداشت چراکه  پتانسیل آبی منطقه به شدت کاهش یافته بود.

    وی در پایان اشاره نمود : هم اکنون شرکت آب منطقه ای تهران با عنایت به تخصیص رودخانه تار به دشت هومند آبسرد، در نظر دارد بخشی از این تخصیص را در سد وادان ذخیره و همزمان طرح گردشگری را در این منطقه راه اندازی کند.

 حضور در سومین کنفرانس منطقه‌ای و دوازدهمین کنفرانس تونل ایران 

سومین کنفرانس منطقه‌ای و دوازدهمین کنفرانس ملی تونل ایران-تونلسازی و تغییر اقلیم در تهران، هتل المپیک، 7-8 آذر ماه

1396برگزار گردید،که در این راستا مهندسین مشاور زیستاب بعنوان حامی سطح طلایی حضور خود را اعلام  داشت.

کنفرانس تونل 1

در حاشیه­ ی برگزاری این کنفرانس آقای مهندس ستار محمودی "قائم‌ مقام وزیر محترم نیرو" و آقای مهندس مظفری شمس

"رئیس انجمن تونل ایران" بهمراه هیات همراه  از غرفه شرکت مهندسین مشاور زیستاب بازدید بعمل آوردند.

کنفرانس تونل2

همچنین در راستای برگزاری پنل های تخصصی جناب آقای مهندس عباسی مدیریت محترم بخش تونل شرکت زیستاب  برای

پرسش و پاسخ و انتقال تجربیات در پنل تخصصی با موضوع "تجربیات حاصل از حفاری مکانیزه در شیب منفی" کنفرانس

حضور یافتند.

کنفرانس تونل 3

 

 

 بازدید مدیرعامل محترم سازمان آب منطقه ای آذربایجان غربی ازحاشیه جنوبی رودخانه ارس 

    خلاصه گزارش بازدید مدیرعامل محترم سازمان آب منطقه ای آذربایجان غربی ازحاشیه جنوبی رودخانه ارس

          درتاریخ 93/8/26 مدیرعامل محترم سازمان آب منطقه ­ای آذربایجان غربی جناب مهندس دانشجو به همراه معاونت محترم طرح وتوسعه 

             جناب مهندس اشرفی، معاونت محترم بهره­ برداری جناب مهندس ترابی، معاونت محترم برنامه­ ریزی جناب مهندس جوادی، 

            نماینده محترم مجری طرح­های حاشیه جنوبی ارس جناب مهندس شقاقی با حضور در محل کارگاه آبگیر و ایستگاه­های پمپاژ طرح کرم آباد

            ابتدا از روند احداث آبگیر و ایستگاه­های پمپاژ طرح کرم آباد بازدید نمودند. در محل کارگاه توضیحات لازم از طرف نماینده محترم مجری طرح و

            نمایندگان مهندسین مشاور زیستاب در خصوص طرح­های حاشیه جنوبی ارس، سد و شبکه ارس2 و سد قیقاج ارائه گردید. سپس بازدید از

            سد ارس2 و پروژه­ های واحدهای عمرانی 1و2 شبکه­ های آبیاری و سد قیقاج انجام گرفت.

                    ازدید مدیرعامل محترم سازمان آب منطقه­ای آذربایجان غربی3  

 

 

 

 

 

 سومین همایش و نمایشگاه سد و تونل ایران 

    سومین همایش و نمایشگاه سد و تونل ایران، در تاریخ 28 لفایت 30 ام مهرماه 1393 در دانشگاه تهران برگزار شد. شرکت مهندسین مشاور زیستاب نیز در این نمایشگاه غرفه­ای جهت ارائه خدمات شرکت دراختیار داشت. اولین بازدید کننده از این نمایشگاه، آقای مهندس ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور، دکتر نورزاد و سایر همراهان بودند و در طول برگزاری نمایشگاه غرفه زیستاب پذیرای عزیزانی چون مهندس شفیعی، مدیر برنامه ریزی شرکت منابع آب و نیروی ایران، مهندس براتی نماینده مجری طرح افزایش تراز بهره برداری سد شهید عباس پور، مهندس بابایی مدیر دفتر فنی سازمان آب منطقه ای آذربایجان شرقی، مهندس جلال زاده، رئیس هیات مدیره شرکت مهاب قدس بود.همچنین در بخش مقالات مقاله "پیش بینی نشست سدهای سنگریزه ای با هسته مرکزی به کمک مطالعه عددی رفتار رویه سد سنگریزه ای با رویه بتنی گلورد در پایان ساخت"  به نام آقای مهندس مهرداد حاج زوار، آقای دکتر نورزاد و خانم مهندس فائزه مصطفی لو ارائه شد.

sad

 وزیر نیرو از روند احداث شبکه های آبیاری و زهکشی سدهای زولا و دریک در‌ آذربایجان غربی بازدید کرد 

وزیر نیرو در سفر به استان آذربایجان غربی از روند احداث شبکه ­های سدهای زولا و دریک در شهرستان سلماس بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه­ای آذربایجان غربی، وزیر نیرو در این بازدید که از سوی معاون عمرانی استانداری، نماینده مردم شهرستان سلماس در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی همراهی می­شد، از سد زولا و روند اجرای شبکه های آبیاری سدهای زولا و دریک در این شهرستان بازدید کرد و با مسائل و مشکلات مربوط به آنها آشنا شد.
    مدیر عامل شرکت آب منطقه­ای آذربایجان غربی در این بازدید گفت: با بازنگری صورت گرفته برای احیای دریاچه ارومیه، از 28 هزار هکتار شبکه دشت سلماس، مقدار 20 هزار هکتار در نظر گرفته شد که هم اکنون سه هزار هکتار از اراضی سد زولا و دو هزار هکتار از اراضی سد دیریک در حال بهره برداری است.

بازدید وزیر نیرو زولا1

    کیومرث دانشجو افزود: احداث شبکه­های سدهای زولا و دریک به ترتیب 13 و 14 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و برای اتمام این شبکه ­ها برای سد زولا 900 میلیارد ریال و برای سد دیریک 750 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به طرح­های نیمه تمام بخش آب در این شهرستان، خواستار حل مشکلات این پروژه­ها و تسریع در تکمیل آنها شد. وزیر نیرو نیز در بازدید از این طرح­ها نسبت به بررسی مسائل و مشکلات مطرح شده و تسریع در اتمام طرح­های نیمه تمام در شهرستان سلماس قول مساعد داد.

جای مهندس زوار بزرگ خالی

منبع خبر سایت شرکت سهامی مدیریت منابع آب- یکشنبه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۶:۲۴:۴۹

 

 وزیر نیرو از سد ارس 2 در شهرستان پلدشت بازدید کرد 

وزیر نیرو در سفر خود به استان آذربایجان غربی از سد ارس 2 و آبگیر سد کرم آباد در شهرستان پلدشت بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه­ای آذربایجان غربی، وزیر نیرو در این بازدید که معاون عمرانی استانداری، نماینده مردم شهرستان­های پلدشت، ماکو، چالدران و شوط در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی نیز وی را همراهی می­کردند، از روند اجرای طرح­های بخش آب در این شهرستان بازدید کرد و در نشستی مسائل و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار داد. در این بازدیدها، مدیر عامل شرکت آب منطقه­ای آذربایجان غربی و مجریان و ناظران پروژه­های منطقه، در خصوص مشخصات و روند اجرای طرح­ها و مشکلات مربوط، توضیحاتی را به وزیر نیرو ارائه دادند.

بازدید وزیر نیرو پلدشت1


نماینده شهرستان­های ماکو، شوط، چالدران و پلدشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید احداث سد مخزنی برای تامین آب کشاورزان شوط و چالدران، رفع مشکل پایاب سدهای ماکو و پلدشت، اتمام زهکش­های عمقی دشت زنگنه و آبرسانی به شهرستان­های پلدشت و شوط، را از جمله مشکلات این شهرستان­ها عنوان کرد و خواستار حل آنها شد.مهندس حمید چیت چیان، وزیر نیرو، نیز گفت: در این منطقه از کشورمان کارهای خوبی انجام شده و طرح­های حوزه آب در این منطقه پیشرفت مناسبی دارند و با اتمام آنها افق­های روشنی در شمال غرب کشور ایجاد خواهد شد.

منبع خبر سایت شرکت سهامی مدیریت منابع آب- یکشنبه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۱:۱۴

 ضیافت افطار زیستاب 

در روز 20 تیر ماه 1393، همکاران شرکت زیستاب برای صرف افطار گرد هم آمدند و شب گرمی را در کنار خانواده های محترم گذراندند. در این مراسم میهمانانی از وزارت نیرو وشرکت مدیریت  منابع آب ایران در کنار ما بودند و  یاد همه عزیزانی که امسال در جمع ما نبودند را گرامی داشتیم.

ضیافت افطار 93

 مراسم یادبود جناب آقای مهندس محمدمهدی حاج‌زوار 
مراسم یادبود جناب آقای مهندس محمدمهدی حاج‌زوار به همت جامعه مهندسان مشاور ایران در سالن همایش جامعه در واپسین روز فروردین ماه‌ 1393 برگزار شد.
این مراسم که در ساعت 16:30 با حضور جمع کثیری ازمهندسان عرصه آب و پرسنل شرکت زیستاب آغاز گردید، با سخنرانی جناب آقای مهندس رامینه (رییس و عضو هیات رییسه جامعه مهندسین مشاور ایران) شروع و سپس با سخنرانی سایر سخنرانان که عبارت بودند از جناب آقای مهندس رزاقی (دوست و همکار قدیمی)، جناب آقای دکتر نبوی (مدیر کل دفتر بهبود بهره وری و اقتصاد آب و آبفا) و جناب آقای مهندس پورقاضی (از کارشناسان پیش کسوت در مهندسین مشاور زیستاب) ادامه یافت که مدعوین ضمن بیان خدمات ارزنده مهندس حاج ‌زوار به صنعت آب کشور، به ذکر خاطره و بیان خلقیات، رفتار و منش ایشان پرداختند.
نکوداشت4
جناب آقای مهندس رامینه در قسمتی از سخنان خود اشاره به علاقه وافر مهندس زوار به ایران و خدمت به این مرز و بوم نمود و گفت: "مهندس حاج زوار از معدود افرادی بود که با توجه به اینکه سالها در خارج از کشور تحصیل و زندگی کرده بود، اما بدلیل تعلق خاطری که به میهن خود داشت،  برای خدمت به کشور بازگشت."
در ادامه این مراسم، جناب آقای مهندس حلاج با بیان سخنان با ارزش خود اشعاری از مثنوی معنوی جلسه را به پایان رساندند.
یادشان گرامی
  

1   2   3   4   5   6   7  8   9

 

طراحی سایت و پورتال، هاست و سرور اختصاصی - رادکام